/ / Drošības padomi

Drošības padomi

Mājai jābūt ērtai un mājīgai iekšā un nesasniedzamam cietoksnim ārpusē, to zināja vēl mūsu senči. Pirmais un otrais ir savstarpēji saistītas lietas un drošība attiecās pie svarīgākajām cilvēka vajadzībām. Saskaņā ar statistiku, mājoklis visbiežāk pakļaujas uzbrukumam no nelūgto „viesu” puses. Viņi uzlabo savas prasmes tieši proporcionāli tam kā tiek uzlaboti īpašuma aizsardzības veidi. Zādzības no dzīvokļiem un mājam, diemžēl, ir pats sastopamākais un grūti atklājamais nozieguma veids.

Kā padarīt tā, lai mīļotas mājas kļūstu par cietoksni, kā īstenot savas vēlmes?
Kāds mājas vai dzīvokļa aizsardzības veids no pārkāpējiem būs vislabākais?

Holdinga kompānijas „Rīgas Apsardzes Sabiedrība” speciālisti izstrādāja bāzes rekomendācijas jūsu īpašuma drošībai.

Uzmanīgi aplūkojot savu īpašumu, var izcelt galvenos aizsardzības momentus:

 • Ieejas durvis:

  Ieejas durvis ir visneaizsargātākā vieta mājā. Aptuveni 70% no iekļūšanām dzīvokļos vai mājās notiek tieši šajā vietā. Tātad, pirmā lieta, kas ir jādara – parūpēties par cieta metāla durvis uzstādīšanu ar divām mūsdienu slēdzenēm un actiņu.

 • Atslēgas

  Nekad neatstājiet atslēgas viegli aizsniedzamās vietās: zem paklāja, pastu kastītē utt. Nedodiet tās svešiem cilvēkiem.

 • Logi un balkoni:

  Izejot no dzīvokļa, aizveriet logus un balkona durvis. Aprīkojiet logus un balkona durvis ar pretzādzības armatūru un metāla stieņiem, it īpaši tas attiecas uz pirmajiem un pēdējiem stāviem, kā arī uz logiem, blakus kuriem atrodas caurules, kāpnes utt. Ieslēdzot gaismas, aizveriet logus ar bieziem aizkariem, jo telpas var ļoti labi caurskatīt no ielas vai no pretī stāvošās mājas.

 • Apgaismojums

  Zagļiem nepatīk apgaismotās vietas. Rūpīgi apdomājiet apgaismojuma stratēģiju. Ir ļoti daudz ārējo gaismekļu, kuri strādā ar sensoru un infrasarkana starojuma palīdzību, un tie ieslēdzas līdz ar kustīga objekta paradīšanās.

 • Žogs, garāža и šķūnis:

  Augstās sienas vai žogs, dzeloņains dzīvžogs atbaida zagļus. Aizveriet garāžu un šķūni, it īpaši ja tie ir apvienoti ar dzīvojamo māju. Neatstājiet redzamajā vietā darba instrumentus, kāpnes utt. – tos var izmantot zagļi.

 • Svešinieki:

  Neatveriet durvis un neļaujiet svešiniekiem ienākt mājās.
  Pārbaudiet dokumentus cilvēkiem, kuri pārstāv dažādus dienestus.
  Pārdodot vai īrējot dzīvokli vai māju uzaiciniet potenciālo īrnieku vai pircēju tikai starpnieka klātbūtnē.

 • Atvaļinājums un brīvdienas:

  Zādzības ar ielaušanos parasti notiek tad, kad dzīvoklī vai māja neviena nav.
  Nevajag informēt visus, kādā laikā jūs atrodaties darbā vai plānojiet braukt atvaļinājumā.
  Pilna pastkastīte liecina par to, ka saimnieki nav mājās, tāpēc lūdziet lai jūsu draugi vai kaimiņi izņem pastu, lai nepiesaistītu lieku uzmanību.
  Izmantojiet režīma laika slēdžus, kas Jūsu prombūtnes laikā ieslēgs gaismu, televizoru utt.

 • Kaimiņi:

  Sadraudzējāties ar saviem kaimiņiem, ja jūs to neizdarījāt agrāk. Kaimiņi būs pirmie, kas pamanīs aizdomīgas personas pie Jūsu durvīm vai dzirdēs troksni jūsu dzīvoklī. Jebkurā gadījumā, savstarpējā palīdzība nebūs lieka.

 • Vērtības:

  Mēģiniet neglabāt visas vērtslietas dzīvoklī, visas iespējamas slepenas vietas ir ļoti labi zināmas pieredzējušiem zagļiem. Lielas naudas summas labāk glabāt bankā, atvaļinājumā laikā var izmantot bankas šūnas. Ierakstiet dārgas aparatūras numurus, nomarķējiet īpaši vērtīgas lietas. Iegādājaties seifu, to vajadzētu labi nostiprināt un nomaskēt.

 • Suns:

  Kā zināms, suns ir labs sargs un cilvēka draugs. Četrkājains draugs var reaģēt uz svešām smaržām un balsīm apmēram 50 metru rādiusā. Suņi ir ļoti jutīgi un brīdina par briesmām, tie atbaida zagļus no iekļūšanas mājās. Dzīvokļus, no kuriem ir dzirdama riešana, zagļi apiet.

 • Apdrošināšana:

  Viens no mājokļa drošības veidiem ir apdrošināšana. Ar katru gadu arvien vairāk īpašnieku apdrošina savus mājokļus pret laupīšanu. Alternatīva var būt īstermiņa īpašuma apdrošināšana uz ​​brīvdienām vai atvaļinājuma laiku. Tomēr, apdrošināšanas polises esamība nav iemesls, lai samazinātu savu modrību.

 • Tehniskā apsardze:

  Viens no efektīvākajiem pasākumiem īpašuma drošībā – dzīvokļa vai mājas aprīkošana ar tehniskiem drošības līdzekļiem: apsardzes un/vai ugunsdrošības signalizācija, videonovērošanas sistēma, domofons utt. Šodien tirgū tiek piedāvāti dažādu veidu apsardzes sistēmas, un tikai profesionālis var izprast tos un izvēlēties labāko variantu atbilstoši jūsu vajadzībām.

  Atcerieties! Ierīkojot signalizāciju mājā vai dzīvoklī, to vienmēr vajag ieslēgt, kad mājoklis tiek atstāts bez uzraudzības, pat tad, ja jūs izejat tikai uz 10 minūtēm. Ja zaglis mēģinās iekļaut māja vai dzīvoklī caur logiem, durvīm vai kā citādi, nostrādās signalizācija, trauksmes signāls tiks nosūtīts uz apsardzes pulti, un īsākajos termiņos jūs tiksiet informēts par trauksmi, bet uz objektu atbrauks mobilā ekipāža.

 • Padomi ģimenēm ar bērniem:

  Izskaidrojiet vai atgādiniet saviem bērniem drošības noteikumus mājās un uz ielas:

  • Nekad neatvērt durvis svešiem cilvēkiem;
  • Neienākt durvīs un liftā ar svešiem cilvēkiem;
  • Nerunāt ar svešiniekiem, neņemt no viņiem dāvanas, nekāpt viņu automašīnās, neuzaicināt uz savām mājām;
  • Neatrasties uz ielas bez pieaugušo klātbūtnes tumšajā laikā;
  • Vienmēr informēt, kur un ar ko bērni ies pastaigāties, pie kā viņi ies ciemos, vai uz kādu nodarbību dosies;
  • Izvairīties no gadījuma iepazīšanām ar vienaudžiem, no aicinājumiem uz nepazīstamām kompānijām;
  • Paziņot par savu atgriešanas laiku pa telefonu;
  • Bīstamības gadījumā vienmēr izmantot ārkārtas gadījumu telefona numuru „112”.

Ir ļoti svarīgi uzturēt draudzīgas un uzticības pilnas attiecības ar saviem bērniem – jums būs vieglāk saprast savu bērnu, kas viņu traucē, ar ko un kā viņš draudzējās, tai skaitā arī internetā.

Holdinga kompānijas „Rīgas Apsardzes Sabiedrība” drošības speciālisti iesaka pievērst uzmanību faktam, ka īpašuma aizsardzība pret noziedzībām ir vesels pasākumu komplekss. Drošības sistēmas var zaudēt savu efektivitāti, ja informācija par to darbības mehānismiem būs noziedznieku rokās. Esiet piesardzīgi un sargiet sevi un savu ģimeni!